Łóżka dla rodziców małych pacjentów

W szpitalu w Wejherowie

Do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie trafiło osiem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku podczas jego hospitalizacji.

 

Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1247 łóżek 82 szpitalom w całym kraju.
Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel.
– Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Zmieniamy w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, prezes Zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.
Zakup ośmiu łóżek dla Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie sfinansowała Marzena Gradowska, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska, prywatnie przyjaciółka Fundacji. To kolejna taka darowizna przekazana temu szpitalowi przez Fundację. We wrześniu 2022 r. trafiło do niego sześć łóżek dla rodziców.
–– Cieszymy się, że o najmłodszych pacjentach naszego szpitala i ich rodzicach pamięta po raz kolejny Fundacja Ronalda McDonalda, bowiem łóżka z pewnością poprawią komfort pobytu opiekunów młodego pacjenta w naszej placówce – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – Obecność najbliższych jest ważnym aspektem opieki nad dziećmi, stwarza poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga w przezwyciężaniu trudów pobytu w szpitalu. To istotne w procesie powrotu dziecka do zdrowia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.