Wejherowska PO rozpoczęła kampanię wyborczą

Bez udziału mieszkańców

Na początku zeszłego tygodnia przy pustej sali wejherowska Platforma Obywatelska przedstawiła Marcina Bulczaka, jako kandydata na prezydenta Wejherowa oraz tylko 22. kandydatów do Rady Miasta. Platforma Obywatelska nie zaprezentowała programu wyborczego, chociaż wybory odbędą się już 7 kwietnia. Generalnie podczas spotkania nie podano szczegółów związanych ze startem kandydatów PO w wyborach samorządowych.

 

Kandydat PO Marcin Bulczak nie jest szerzej znany wśród mieszkańców, jego dotychczasowa publiczna działalność to organizowanie struktur partii w Wejherowie, gdzie jest wiceprzewodniczącym koła Platformy Obywatelskiej. Nie ma żadnego doświadczenia samorządowego i raczej małe w działalności społecznej.
Zaprezentowano również 22. kandydatów do Rady Miasta Wejherowa, ale nie jest to pełna lista, która jest możliwa do zgłoszenia przez przepisy – w Wejherowie można bowiem zgłosić 29. kandydatów. Czy oznacza to brak chętnych?
Wejherowska Platforma nie podała nawet składu list w poszczególnych okręgach wyborczych w mieście, a spośród kandydatów PO zaledwie 3 osoby mają doświadczenie w wejherowskim samorządzie. Zaprezentowano ponadto kandydatów do Rady Powiatu Wejherowskiego.
Wejherowska PO nie pokazała, co chce zrobić dla mieszkańców, jaki ma program wyboczy, a jedynie poinformowała, że go przygotowała. Ze względu na powyższe na razie nie mamy w zasadzie o czym napisać.
Co ciekawe, na dotychczasowych materiałach wyborczych logo Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej jest bardzo małe albo nie ma go w ogóle. To naturalnie rodzi pytania, czy chodzi o to, aby wyborcy nie zauważyli przynależności partyjnej?
Czy kandydaci Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej czegoś się obawiają albo wstydzą?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.