Gryf Literacki wręczony

W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie wręczono nagrodę „Gryf Literacki 2013” za najlepszą książkę minionego roku, związaną z Wejherowem lub powiatem wejherowskim. Została nią powieść Józefa Franciszka Wójcika pt. „Kaszubskie losy”. Laureat mieszka w Rumi, jest emerytowanym kapitanem żw., autorem kilku książek. Akcja wszystkich powieści J.F. Wójcika rozgrywa się na tle historii Polski i skomplikowanych losów Polaków.

W siódmej edycji konkursu do nagrody nominowano aż  22 książki. W nowej, zmienionej w tej edycji formule konkursu, nagrodę przyznała kapituła, w skład której wchodzą: dyrektor biblioteki oraz laureaci wcześniejszych edycji konkursu.
W poprzednich latach, kiedy  wejherowska biblioteka była placówką powiatową (obecnie jest tylko biblioteką miejską), w konkursie głosowały wszystkie biblioteki w powiecie wejherowskim.

Głosami jurorów lauretatem Gryfa Literackiego 2013 został Józef Franciszek Wójcik, autor powieści „Kaszubskie Losy”, w której zawartych jest wiele autentycznych zdarzeń i autentycznych miejsce, choćby takich jak Kalwaria Wejherowska.
Statuetkę „Gryfa Literackiego” oraz dyplom laureat odebrał z rąk Bogdana Tokłowicza, zastępcy prezydenta Wejherowa. Gratulacje składała również Gabriela Lisius, członek Zarządu Powiatu, dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz, a także Iwona Block z Miejskiej Biblioteki Publicznej, jedna z organizatorek konkursu. Laudację na temat nagrodzonej powieści wygłosiła Genowefa Kasprzyk (wszyscy na zdjęciu poniżej).

– Cieszę się z nagrody oraz z zainteresowania czytelników moją książką – powiedział nagrodzony pisarz J.F. Wójcik. – Powstaje już drugi tom tej powieści, a pierwsze 30 stron można przeczytać na mojej stronie internetowej. Będę tam zamieszczał kolejne napisane rozdziały.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.