Pierwsza wirtualna strzelnica

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. „Bohaterskiej Załogi ORP Orzeł” w Wejherowie otwarto wirtualną strzelnicę. Nowoczesny sprzęt został zakupiony dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wkładu własnego powiatu. Z obiektu korzystać będą nie tylko uczniowie placówki.

 

To pierwsza taka strzelnica otwarta w powiatowej szkole ponadpodstawowej, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Konkursu pn. „Strzelnica w powiecie”. Łączny koszt realizacji zadania to 200 tys. zł, z czego 40 tys. zł to wkład własny Powiatu Wejherowskiego.
– Z wirtualnej strzelnicy będą mogli korzystać uczniowie tej szkoły, jak i innych powiatowych placówek edukacyjnych w ramach zajęć z Edukacji dla Bezpieczeństwa. To niezwykle ważne, aby młodzież nabywała wiedzę praktyczną, a nie tylko teoretyczną w zakresie bezpieczeństwa – podkreśla starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Wirtualna strzelnica jest całkowicie bezpieczna dla użytkowników, ponieważ nie używa się w niej amunicji, zamiast niej stosowany jest promień lasera. Oddaniu strzału towarzyszy realistyczny huk oraz odrzut broni. Dzięki temu zadaniu uczniowie mają możliwość nauki i doskonalenia umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią i strzelania w różnych symulowanych warunkach. Strzelnica umożliwia realizację strzelania na czterech stanowiskach z broni krótkiej lub długiej na różnych wirtualnych odległościach i z różnych postaw strzeleckich, w warunkach zbliżonych do naturalnych.
– Dzięki dofinansowaniu z MON powstało w naszym klimatycznym podziemiu piękne, funkcjonalne i klimatyzowane pomieszczenie, umożliwiające zarówno naukę strzelania jak i zajęcia z pierwszej pomocy – mówi dyrektor PZS nr 2 w Wejherowie Jacek Tomczak.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.