Modlitwa za chorych

11 lutego w Sanktuarium

W najbliższą niedzielę 11 lutego przypada ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie, jak co roku z tej okazji zaplanowano specjalne modlitwy i nabożeństwa.

 

Niedziela w wejherowskim Sanktuarium to dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Ponieważ otoczony kultem cudowny obraz patronki powiatu wejherowskiego to obraz Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowienia Chorych na Duszy i Ciele, tym bardziej w tym miejscu szczególną moc mają modlitwy w intencji ludzi chorych.
11 lutego po raz 32. obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. W kościele franciszkańskim pw. Św. Anny o godz. 12:00 odprawiona zostanie specjalna msza św. dla chorych i cierpiących z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim
O godz. 17:00 odprawiona zostanie msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Zwyczajowo Ojcowie Franciszkanie proszą, aby na tę mszę każdy zabrał ze sobą róże.
W tym dniu nawiedzając kościół św. Anny możemy zyskać odpust zupełny.
OO. Franciszkanie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc chorym w dotarciu w ciągu dnia do naszej świątyni na chociażby krótką modlitwę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.