Zebraliśmy prawie125 tysięcy złotych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wejherowie

Kwesta na ulicach miasta i występy na scenie Filharmonii Kaszubskiej, aukcje charytatywne, stoiska, pokazy strażaków – tak wyglądał 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie. Dzięki ogromnemu zaangażowani mieszkańców udało się zebrać łącznie prawie 125 tys. zł!

 

Podobnie jak w poprzednich latach w rolę wolontariuszy wcielili się przedstawiciele władz miasta, którzy zbierali datki w centrum Wejherowa.
– Bardzo się cieszę, że Wejherowo od samego początku istnienia wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, jeden z uczestników akcji. – Ulice naszego miasta są wypełnione wolontariuszami, którzy zbierają datki dla fundacji. Wejherowianie kolejny raz pokazali, że w szczytnym celu potrafią się jednoczyć i pomagać, co jest wspaniałe. Ponieważ pomaganie jest ważne i fajne! Wejherowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie jak co roku mieścił się w Wejherowskim Centrum Kultury. W foyer miał miejsce kiermasz charytatywny, gdzie można było nabyć wyjątkowe rękodzieła. Przed budynkiem można było zobaczyć pojazdy strażackie oraz wojskowe. Natomiast w sali głównej podczas całego wydarzenia odbywały się licytacje oraz występy artystyczne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu sztabu, wolontariuszy oraz wszystkich mieszkańców udało się zebrać rekordową kwotę. Ostateczną sumę poznamy za kilka dni, gdy zakończą się wszystkie aukcje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.