Autobusy wróciły na ulicę Tartaczną

MZK informuje

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z. o.o. w Wejherowie przywrócił kursowanie autobusów na ul. Tartacznej, która była zamknięta z powodu przebudowy. Od wtorku, 6 lutego br. przejazd autobusem linii nr 4 i nr 5 na ulicy Tartacznej w Wejherowie jest już możliwy.

 

Autobusy linii 4 ponownie kursują ulicami Sobieskiego, Batalionu Morskiego, I Brygady Pancernej WP i Tartaczną. Trasa linii 5 przebiega przez ulice I Brygady Pancernej WP i Tartaczną.
Obok ronda u zbiegu ulic Tartacznej i Budowlanych uruchomiono przystanki Budowlanych 01 i Budowlanych 02. Przywrócono zawieszone przystanki Tartaczna 04 n/ż (dla linii 4 i 5) oraz Batalionu Morskiego 02 n/ż i Dom Działkowca 03 (dla linii 4).
MZK zdecydował również o udostępnieniu dla pasażerów wybranych zjazdów do zajezdni. Zjazdy do zajezdni z krańców os. Fenikowskiego, Obrońców Westerplatte oraz Szpitala są udostępnione dla pasażerów i odbywają się z oznaczeniem 701 do przystanku Budowlanych 02.
W kursach z oznaczeniem 701 obowiązywać będą standardowe zasady odpłatności za bilety.

W ramach przebudowy ulicy Tartacznej powstały zatoki przystankowe przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Należy jednak być ostrożnym w czasie przemieszczania się w tym rejonie, bo trwają tam prace przy instalacji małej architektury.
O modernizacji ulicy Tartaczej, realizowanej przez Powiat Wejherowski, piszemy także na str. 5.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.