Nauka języków obcych poprzez ruch i zabawę

O tym, że naukę języków obcych warto rozpocząć jak najwcześniej, nie trzeba już nikogo przekonywać. Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się najpierw rozumienia ze słuchu i odpowiedniego reagowania. Następnie, stopniowo poszerzają swoje umiejętności o mówienie. Na zajęciach w „Językowej Ciuchci” w Wejherowie dzieci aktywnie poznają języki obce, poprzez zabawę i ruch, m.in. przy muzyce. Dopiero potem przychodzi czas na kolejne etapy nauki. Jest też możliwość wspólnej zabawy dzieci i rodziców.
– Proponujemy najlepszą naszym zdaniem metodę nauczania dzieci języków obcych, jaką jest TPR (Total Physical Response), czyli metoda reagowania całym ciałem. Ruch powiązany jest z treścią przekazywaną przez nauczyciela, a wraz ze wzrostem zaawansowania uczniów, dodaje się nowe komendy, wymagające wykonania nowych akcji – wyjaśnia Edyta Bigus, właścicielka szkoły „Językowa Ciuchcia”.
Dzieci przyswajają języki obce z niezwykłą łatwością, ponieważ ich umysł jest najbardziej chłonny. Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, a piosenki, rymowanki i wierszyki, a także gry, plansze i inne pomoce wizualne sprawiają maluchom wiele radości. Odpowiednie metody czynią naukę przyjemna i skuteczną.
Ponieważ zajęcia językowe odbywają się w siedzibie przedszkola, warunki do nauki i zabawy są idealne, a w dodatku panuje tam przyjazna atmosfera. Dodatkowo dzieci uczą się współdziałać w grupie, jednocześnie działając twórczo i samodzielnie.
– Korzystamy z nowoczesnych materiałów dydaktycznych, zatrudniamy lektorów, posiadających wysokie kwalifikacje i doświadczenie w nauczaniu małych dzieci – dodaje pani Edyta.
Żeby nie przemęczać i nie zniechęcać dzieci, w „Językowej Ciuchci” proponuje się półgodzinne zajęcia dwa razy w tygodniu dla 3- i 4-latków, a dla pozostałych dzieci również dwa razy w tygodniu, ale po 45 minut. Dla sześciolatków takie zajęcia są tym bardziej wskazane, że w zerówkach w szkołach nie ma lekcji języka obcego, obecnych zwykle w przedszkolach. Następuje więc roczna przerwa w edukacji językowej.
„Językowa Ciuchcia” ma także ofertę dla starszych uczniów, poznających język niemiecki. Lekcje dla gimnazjalistów i licealistów mogą być dobrą podstawą do dalszej nauki lub pracy w Niemczech, gdzie dla naszej młodzieży otwierają się różne możliwości.
– Dodatkowo proponujemy naukę języka kaszubskiego, która od września będzie prowadzona w kilku wejherowskich szkołach – mówi Edyta Bigus. – U nas dzieci mogą nauczyć się kaszubskiego jeszcze lepiej!
Wracając do metod, stosowanych w tej szkole, pani Edyta zaprasza zainteresowanych rodziców na bezpłatne lekcje pokazowe, które odbędą się w „Językowej Ciuchci” przy ul. Św. Jana 3/1, 30 i 31 sierpnia o godz. 10.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.