Wejherowo w 2023 roku w obiektywie: inwestycje i wydarzenia

Miniony rok, mimo trudności, był dla Wejherowa czasem dużych i strategicznych inwestycji. Oddane do użytku Wodne Ogrody, realizacja kluczowych inwestycji drogowych, program rewitalizacji, projekty edukacyjne i proekologiczne, a także wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych – tak wyglądał 2023 rok w Wejherowie. W zeszłym roku na inwestycje miasto wydatkowało największą w historii kwotę 75 mln zł.

 

Inwestycje zrealizowane:

 

Wydarzenia kulturalno-rekreacyjno-sportowe

Lista wydarzeń w Wejherowie jest bardzo długa. Prezentujemy tylko kilka przykładów imprez, organizowanych dla mieszkańców miasta.

 

Inwestycje w trakcie realizacji:

Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Ofiar Piaśnicy wraz z kładką nad rzeką Reda.
Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Ofiar Piaśnicy wraz z kładką nad rzeką Reda.

 

• Węzeł Śmiechowo (Zryw) – II etap, powstał m.in. wiadukt pod drogą wojewódzką (dawną drogą krajową nr 6)
• Remont drogi na Osiedlu Sikorski w ramach inwestycji Węzeł Śmiechowo (Zryw)
• Budowa budynku komunalnego przy ul. Łęgowskiego
• Przebudowa ul. Inwalidów Wojennych wraz z budową ronda w ul. Sobieskiego
• Przebudowa ul. Budowlanych i budowa nowego odcinka ul. Karnowskiego, który połączy istniejącą ulicę Budowlanych z rondem na ul. Przemysłowej i z drogą wojewódzką obok Urzędu Pracy – w ramach północno-zachodniego połączenia drogowego.
• Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Ofiar Piaśnicy wraz z kładką nad rzeką Reda
• Przebudowa ul. Niskiej.

 

Atrakcyjne i przyjazne miasto
Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa

W 2023 roku kontynuowaliśmy urzeczywistnianie wizji Wejherowa, jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców, którą od wielu systematycznie wprowadzamy w życie. Na strategię rozwoju Wejherowa składa się szereg inwestycji oddawanych do użytku każdego roku oraz innych działań, które wpisują się w długofalowe projekty i zamierzenia. W minionym roku nastąpiła kulminacja wielkich, strategicznych i kosztownych inwestycji, które znacząco zmieniają Wejherowo i rozwiązują problemy na przyszłość. Na inwestycje w 2023 roku wydaliśmy rekordowe 75 milionów złotych, w porównaniu z 2022 rokiem to wzrost o ponad 23 procent. Znaczna cześć wydatków w minionym roku, bo ponad 26 milionów zł, została sfinansowana z dotacji, które pozyskaliśmy.
Naszym priorytetem od lat są inwestycje drogowe, w 2023 roku wydaliśmy na nie 55 procent środków, czyli na podobnym procentowym poziomie jak w 2022 roku. Podkreślić też należy oddanie do użytku zespołu basenów Wodne Ogrody, które zostały dobrze przyjęte przez mieszkańców. Wkrótce zakończymy budowę budynku komunalnego na 78 mieszkań. Kontynuujemy Rewitalizację Śródmieścia Wejherowa, akcję „KLIMATycznie w Wejherowie” wdrażającą różnorodne proekologiczne rozwiązania oraz program korzyści dla wejherowian Wejherowska Karta Mieszkańca. Co ważne, wszystkie te działania są blisko mieszkańców. W 2023 roku wejherowianie uczestniczyli też w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Możemy kolejny raz powiedzieć, że w tych bardzo trudnych warunkach wspólnie daliśmy radę i nasze miasto pięknieje, sukcesywnie poprawiają się warunki życia i komfort zamieszkania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.