Hakuna Matata po raz trzeci

Wielkie Święto Podróżujących Rodzin w Gdańsku

III edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Hakuna Matata odbędzie się 17 i 18 lutego 2024 r. W sobotę 17 lutego wydarzenie odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie przygotowano prelekcje i mnóstwo innych atrakcji. W niedzielę 18 lutego zaplanowano zwiedzanie trójmiejskich muzeów i gry miejskie w terenie.

 

Hakuna Matata – Rodzinny Festiwal Podróżniczy to spotkanie, podczas którego podróżujące rodziny dzielą się z publicznością swoimi cennymi doświadczeniami z rodzinnych wojaży i wypraw. Podstawowe hasła Festiwalu to inspiracja, motywacja i Hakuna Matata, czyli: Nie martw się! Pakuj się i jedź!
Wydarzenie kierowane jest do WSZYSTKICH RODZIN, które pragną zainspirować się na kolejne podróże z dziećmi oraz tych, które jeszcze takiej przygody nie rozpoczęły. A mowa jest zarówno o podróżach dalekich oraz tych zupełnie bliskich. Podróżach autem, kamperem, samolotem, pociągiem, a także drogą morską, czyli jachtem. Festiwal zrodził się z pasji, z miłości do podróżowania, kreowania nowej rzeczywistości.
Wydarzenie potrwa dwa dni: 17-18 lutego br. Pierwszego dnia w godz. 10.00-18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zaplanowano wystąpienia 10 prelegentów, 10 podróżujących rodzin. Prelekcje będą okraszone warsztatami dla dzieci i dorosłych, stoiskami prezentującymi regiony takie jak: Żuławy, Kaszuby, stoiskami z odzieżą outdorową, literaturą i biżuterią podróżniczą oraz innymi.
W Filharmonii powstanie nawet plac zabaw dla dzieci.
– Pragniemy, aby goście wyszli z Festiwalu zainspirowani i mocno zmotywowani do rodzinnej podróży – informuje Danuta Ślipy, jedna z organizatorek.
– Chcemy dostarczyć naszym gościom jak najlepszych wrażeń i doświadczeń, wiele pozytywnych emocji, by na długo zapamiętali to wydarzenie – dodaje Karolina Kraujutowicz druga organizatorka festiwalu.
Drugi dzień będzie wypełniony grami terenowymi, zwiedzaniem Gdańska oraz muzeów Gdańska, Gdyni i Sopotu, dzięki współpracy z instytucjami kultury.
Honorowym Patronatem festiwal objęli: marszałek pomorski Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

 

W programie festiwalu znajdzie się:
• 10 prelekcji, 10 inspirujących powieści o rodzinnym
podróżowaniu
• warsztaty podróżnicze dla dzieci i dorosłych
• inspirująca literatura podróżnicza
• wspaniali goście
• wystawa zdjęć
• mini plac zabaw
• zwiedzanie muzeów Gdańska, Gdyni i Sopotu
• niespodzianki, konkursy, nagrody

Wydarzenie jest biletowane: http://bit.ly/41wmVas
Szczegóły wydarzenia, na stronie:
www.festiwalhakunamatata.pl oraz na Fb:
www.facebook.com/HakunaMatataRodzinnyFestiwalPodrozniczy

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.