W Pałacu i w Filharmonii. Wystawy, które warto obejrzeć

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w można obejrzeć wystawę malarstwa i grafiki Anny Baranowskiej, zatytułowaną „ONA”. Jutro otwarta zostanie kolejna wystawa.

 

Anna Baranowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w swoich pracach sięga po wzorce z teatru tańca, czaturangi (szachy) i op-artu. Podstawowym tematem jej obrazów i grafik jest figura kobiety i kwadrat.W oparciu o te dwa elementy tworzy kompozycje w formie realistycznej lub abstrakcyjne.
Artystka jest członkiem ZPAP oddział w Gdańsku i Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.
W Książnicy Prof. Gerarda Labudy 26 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy artysty ludowego z Nordy Wojciecha Wesserlinga pt. „Niech kwitną ogrody wszędzie tam gdzie Ty. Dłutem dla Pana Boga”. Zaplanowano m.in. występ kapeli kaszubskiej „Zbierańce” z Gminy Wejherowo.

 

We foyer Filharmonii Kaszubskiej można podziwiać rękodzieło artystki – Izabeli Wolskiej. Na wystawie zobaczymy imponujące figurki aniołów.

 

Izabela Wolska wierzy, że anioły są wśród nas i każdy ma swojego anioła – duchowego przewodnika człowieka i towarzysza podróży. Metodą prób i błędów, wykorzystując swoje zdolności plastyczne puściła wodze fantazji i stworzyła pierwsze egzemplarze.
W miarę upływu czasu i powstawania kolejnych aniołów, artystka wypracowała autorską technikę, dzięki której są one piękniejsze, lepiej dopracowane i przede wszystkim stabilniejsze, a co najistotniejsze – tworzone świadomie dla tych którzy, pragną posiadać własnego anioła odpowiadającego ich wyobrażeniom.
Fot. Leszek Spigarski

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.