Inwestycji było naprawdę sporo

PODSUMOWANIA PULSU – w związku z kończącą się kadencją Rady Miasta Wejherowa 2018-2023 będziemy publikowali cykl wywiadów z przewodniczącymi i wiceprzewodniczącymi komisji oraz rady, podsumowujące ostatnie 5 lat.

 

Rozmowa z LESZKIEM SZCZYPIOREM – Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Wejherowa

 

– Jak przebiegała praca w Radzie Miasta Wejherowa w mijającej kadencji z perspektywy Wiceprzewodniczącego Rady?
– Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że dzięki zrozumieniu i współpracy większości radnych, mogliśmy realizować zaplanowane zadania. Oczywiście były momenty trudne czy burzliwe dyskusje, ale sprawy miasta szły do przodu. Od samego początku swojej pracy w Radzie Miasta Wejherowa podkreślałem konieczność współpracy dla dobra mieszkańców. To właśnie dzięki współpracy z Panem Prezydentem oraz radnymi z Klubu Wolę Wejherowo i Klubu Radnych Niezależnych, którzy tworzyli większość w Radzie Miasta i podejmowali decyzje, zrealizowaliśmy wiele zadań na rzecz mieszkańców, również tych o które zabiegałem.
– Proszę zatem powiedzieć jakie zamierzenia i plany zostały zrealizowane w okręgu wyborczym, który Pan reprezentuje?
– Cieszy fakt, że wykonaliśmy zadanie pn. „Wejherek – budowa placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu na Osiedlu 1000-lecia” w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tutaj należą się ogromne podziękowania mieszkańcom, którzy mnie wsparli i oddali swój głos na to zadanie. Do wyborów szedłem m.in. z planem przebudowy ul. Inwalidów Wojennych i to zadanie, na które czekali długo mieszkańcy, jest właśnie na ukończeniu.
Ponadto w okręgu, który reprezentuję w Radzie Miasta Wejherowa w tej kadencji zostało zrealizowano wiele różnych inwestycji, takich jak remont ulicy Kopernika, budowa połączenia ulic: Kopernika – Dworcowa, Dworcowa – Spacerowa, Strzelecka – Kalwaryjska, Strzelecka – Sucharskiego, budowa alejki łączącej ul. Hallera ze Strzelecką i pasażu koło kościoła św. Stanisława Kostki, budowa ul. Krofeya, budowa boiska i świetlicy na osiedlu Sucharskiego oraz strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej na Blizie. Oczywiście wyróżnić należy wyjątkowe inwestycje: Tunel Kwiatowa, Ogrody Wodne oraz rewitalizacja Parku Kaszubskiego. Inwestycji było naprawę sporo!
– Był Pan też inicjatorem Pchlich Targów w Wejherowie?
– Tak, to prawda, jak również współorganizowałem te wydarzenia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i wspaniale integrowały lokalną społeczność. Odbyło się siedem edycji w latach 2022 i 2023, następny Pchli Targ w maju 2024 roku. Zapraszam!
– Dziękuję za rozmowę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.