Zespół Art’n’Voices koncertował w Niemczech

Zespół Wokalny Art’n’Voices z powodzeniem koncertuje w Polsce i Europie. W poprzednich latach miał okazję zaprezentować się we francuskiej Prowansji oraz hiszpańskim Kraju Basków. W połowie grudnia ub. roku wywodzący się z Wejherowa zespół zaśpiewał dla niemieckiej publiczności.

 

Pierwsza trasa koncertowa w Niemczech była efektem zwycięstwa zespołu Art’n’Voices w Konkursie Zespołów Wokalnych w Lipsku w maju 2023 roku. Po tym sukcesie wokaliści nawiązali współpracę z agentem koncertowym w Niemczech, Christianem Hackerem. Grudniowa trasa obejmowała cztery koncerty na południu Niemiec i zatytułowana była: Stimmen des Lichts. Zespół Art’n’Voices wystąpił w Dreźnie, Erlangen, Wolfratshausen oraz w Ulm.
– Cieszymy się z niezwykle ciepłego przyjęcia naszej muzyki przez niemiecką publiczność i organizatorów poszczególnych koncertów. Nasz powód do radości jest tym większy, że w przyszłym roku mamy potwierdzone trzy trasy koncertowe w różnych częściach Niemiec. Wystąpimy tam w maju, lipcu i grudniu – mówi Anna Rocławska-Musiałczyk z zespołu Art’n’Voices. – Zawsze podkreślamy nasze korzenie, czego dowodem są autorskie opracowania folkowych melodii kaszubskich wykonywanych w trakcie koncertów niemieckich.
Plany na rok 2024 są ciekawe i bogate. Oprócz wspomnianych tras koncertowych i organizacji kolejnej edycji festiwalu ARTEFONIE, wokaliści z będą nagrywali materiał na nową płytę. Zespół jest też organizatorem styczniowych warsztatów kompozytorskich, skierowanych do młodych twórców, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w pisaniu utworów na zespół wokalny

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.