Muzyka i śpiew w Pałacu

Kolejne koncerty w Muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na dwa koncerty w pięknych wnętrzach pałacu przy ul. Zamkowej 2a.

 

Już dzisiaj, 11 stycznia br. o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu „Akademia w Pałacu”, zatytułowany „Kurpiński Kontra Donizetti”. W wydarzeniu wystąpią: Marta Błaszak – sopran, Katarzyna Ćwik – sopran, Wioleta Gorząch – sopran, Gabriela Kleban – sopran, Monika Maciejewska – sopran, Julia Nitczyńska – sopran, Magdalena Sowińska – sopran, Marcelina Winczewska-Lipka – sopran, Damian Giczewski – baryton, Guram Margvelashvili – baryton, Aleksandra Mozgiel – fortepian. Wstęp wolny.
* * *
Natomiast w piątek 12 stycznia o godz. 18.00 w wejherowskim muzeum odbędzie się LXXVIII koncert z cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub” pt. Godów i miłotë czas. Spotkanie wypełnią utwory młodej, utalentowanej twórczyni z Elbląga – Magdaleny Garbeckiej, wielokrotnej laureatki konkursów kompozytorskich organizowanych przez Muzeum w Wejherowie. Podczas koncertu będzie miało miejsce prawykonanie Kaszubskich pieśni miłosnych do słów Tomasza Fopkego, przeznaczonych na dwoje solistów i fortepian. Zabrzmią również kolędy kaszubskie skomponowane przez M. Garbecką oraz pieśni związane z Wejherowem i jego okolicami. Wykona je chór Szkoły Podstawowej nr 9 pod dyrekcją Aleksandry Janus.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.