Rajd „Wiosenny Tułacz” w gminie Łęczyce

Na początku kwietnia na terenie gminy Łęczyce z bazą w Bożympolu Wielkim odbędzie się rajd na orientację Wiosenny Tułacz 2014.  Dla uczestników przygotowana została trasa rowerowa (50 km) oraz trzy trasy piesze (25, 30 i 50 km).

„Sprawdź granice swoich możliwości” – to hasło przewodnie imprez, organizowanych przez Bractwo „Almanak” z Gdańska. To już dziewiętnasta edycja Rajdu. „Tułacz”.
Przypomnijmy, że jesienią ub. roku wędrowcy i cykliści pod szyldem „Almanak” również przemierzali trasy na terenie powiatu wejherowskiego. Jesienny Rajd „Tułacz” odbywał się w gminach Luzino i Łęczyce, a bazą była hala widowiskowo-sportowa w Luzinie.
Tym razem tę rolę pełnić będzie Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim, przy ul. Szkolnej 1, a uczestnicy wystartują stamtąd 5 kwietnia wieczorem. Rajd zakończy się 6 kwietnia.
Jak mówią organizatorzy, nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji.
„Tułacz” to Rajd na orientację, którego celem jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To również znakomita okazja, aby oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu w lesie razem z przyjaciółmi i rodziną. Niepowtarzalnego smaczku całej akcji dodaje nocna sceneria rajdu.
Generalną zasadą jest pokonanie jednej z czterech tras:
* pieszej – 25 km (rodzinnej) nocą w nieprzekraczalnym czasie 7 godzin;
* pieszej – 30 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 7,5 godzin;
* pieszej – 50 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 12 godzin;
* rowerowej – 50 km nocą w nieprzekraczalnym czasie 8 godzin.
Wszystkie trasy wiążą się z koniecznością odnalezienia kilkunastu punktów kontrolnych rozmieszczonych w okolicznych lasach.
Dla najwytrwalszych tułaczy organizatorzy przygotowali specjalne niespodzianki.
Patronat nad Rajdem objął wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, a patronat medialny – „Puls Wejherowa”.
Imprezę wspiera sklep turystyczny „Tuttu” z Gdańska Wrzeszcza. W ustalaniu tras pomogło natomiast Nadleśnictwo i koła łowieckie.

Szczegółowe informacje na: http://tulacz.almanak.pl/

Wszystkich chętnych (uczestników i kibiców) organizatorzy zapraszają 5 kwietnia od godz. 16.00 do bazy imprezy w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim, przy ul. Szkolnej 1. Stamtąd wieczorem wędrowcy wyruszą na trasy rajdu na orientację.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.