Moc atrakcji dla mieszkańców

W Gminie Wejherowo otwarto sezon świąteczny

W Gminie Wejherowo oficjalnie otwarto sezon świąteczny. W bolszewskim ArtParku, mimo siarczystego mrozu (wydarzenie miało miejsce 8 grudnia), atmosfera była bardzo gorąca.

 

Organizatorzy (Urząd Gminy oraz Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo) przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Za sprawą kapeli kaszubskiej „Zbierańce” oraz Orkiestry Dętej w parku rozbrzmiewały świąteczne pieśni.
Za kulinarną oprawę odpowiadały przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Bolszewa, Gowina, Gościcina oraz Orla. Skosztować można było także pysznego barszczu z uszkami serwowanego przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie.
Z dużym uznaniem publiczność przyjęła inscenizację bożonarodzeniową w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolszewie. Kulminacyjnym momentem wieczoru było uroczyste uruchomienie oświetlenia żłóbka, choinek, a także najnowszej instalacji w parku: gminnej bomboramki.
Impreza była także okazją do rozstrzygnięcia świątecznych konkursów na najpiękniejszą ozdobę choinkową oraz list do Świętego Mikołaja.
Nieodłącznym elementem tego typu wydarzeń jest wizyta Świętego Mikołaja (a nawet dwóch), z którym wielu uczestników pozowało do pamiątkowych fotografii.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.