Koncert Wigilijny w Filharmonii Kaszubskiej

Wspaniały Koncert Wigilijny pod patronatem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, pełen pięknych, nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia utworów odbył się w Filharmonii Kaszubskiej w minioną niedzielę 17 grudnia. Na scenie wystąpili znakomici artyści, a publiczność uczestniczyła w prawdziwej muzycznej uczcie, pełnej radości i wzruszeń.

 

i piosenki o tematyce świątecznej – polskie i amerykańskie. Jak zawsze publiczność miała okazję zaśpiewać kolędy z orkiestrą i chórami.
i piosenki o tematyce świątecznej – polskie i amerykańskie. Jak zawsze publiczność miała okazję zaśpiewać kolędy z orkiestrą i chórami.

Przed koncertem prezydent Wejherowa złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i podkreślił, jak ważne są nadchodzące święta.
– Uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia, gdyż są okazją do spędzenia czasu z rodziną, zjednoczenia się przy wspólnym stole i cieszenia się wzajemną obecnością. Te chwile tworzą trwałe wspomnienia, a piękne tradycje, takie jak dekorowanie choinki, śpiewanie kolęd, czy przygotowywanie wigilijnego stołu, nadają świętom osobliwy klimat. Święta Bożego Narodzenia przypominają nam o wartościach, które są fundamentem naszych rodzin i społeczności – miłości, szacunku i solidarności – powiedział Krzysztof Hildebrandt.
Dla wejherowskiej publiczności zaśpiewali i zagrali: Chór Mieszany Camerata Musicale, Orkiestra Kameralna Progres pod dyrekcją Szymona Morusa oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilli.
Wystąpił też znakomity muzyk i kompozytor rodem z Wejherowa Cezary Paciorek, a chórami i orkiestrą dyrygowała Aleksandra Janus. Dla publiczności zaśpiewali też soliści: Marcelina Winczewska-Lipka, Klaudia Szmidt i Ringo Todorowic.
W programie znalazły się fragmenty utworu Jubilate Deo Dana Forresta oraz najpiękniejsze kolędy, pastorałki

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.