Nowości w bibliotece

Karta w telefonie i relaks wśród książek

Dzięki aplikacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, jej czytelnicy mogą posiadać kartę biblioteczną w telefonie. Miejska Biblioteka zaprasza również na zajęcia relaksacyjne.

 

Miejska Biblioteka Publiczna uruchomiła nową usługę dla swoich czytelników. Jest to aplikacja, która pozwala czytelnikom korzystać z katalogu biblioteki. Zalogowany czytelnik może zweryfikować stan swojego konta bibliotecznego i dodawać recenzje. Pojawiają się tam także powiadomienia o terminie zwrotu książek. Ponadto w aplikacji możliwe jest rezerwowanie wybranych pozycji. W celu zalogowania się do aplikacji konieczne jest posiadanie dostępu do bibliotecznego konta online. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android i IOS.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na zajęcia relaksacyjne w każdą środę o godz. 9.00. Trening relaksacyjny trwa maksymalnie godzinę, prowadzi go psychoterapeutka Sylwia Niklas. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.
Codzienny stres i napięcie wpływają nie tylko na pogorszenie stanu psychicznego doprowadzając często do depresji, ale też wywołują fizyczne bóle zwane somatycznymi. Techniki stosowane przez terapeutkę Sylwię Niklas są skuteczne w radzeniu sobie z owymi napięciami.
Trening redukuje negatywne skutki stresu, łagodzi stany lękowe, przynosi poprawę zdrowia, powoduje głębokie odprężenie i zrelaksowanie oraz przynosi poczucie spokoju. Prowadząca korzysta z technik Jacobsona oraz Schultza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.