Bolszewo najlepsze

Gimnazjalistki z  Bolszewa zwyciężyły w  Półfinale Wojewódzkiej XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłkę Ręczną, ktory odbył się 14 marca w Bolszewie. W zawodach udział wzięły najlepsze zespoły z powiatu puckiego, kartuskiego, lęborskiego i wejherowskiego.

„Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy” – to powiedzenie odzwierciedla półfinał wojewódzki w piłce ręcznej.Po wyrównanym i zaciętym meczu Cewice – Krokowa (6:6), na parkiet wyszły zawodniczki z Goręczyna i Bolszewa. Pierwsza połowa była dla dziewcząt z Bolszewa bardzo nieudana (1:5), ale po przerwie i zapewne paru uwagach trenerki Joanny Syska, zawodniczki pokazały, że potrafią grać do końca. Szalona pogoń za punktami i mocna obrona dała im zwycięstwo (8:7).  W kolejnych meczach zespół z Bolszewa pokonał Cewice (13:6) oraz Krokowę (14:7).
Do Finału Wojewódzkiej XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce ręcznej, która odbędzie się 20 marca w Gdańsku awansowały dziewczęta z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie w składzie: K. Winiarek, O. Waldowska, M. Sliwińska, D. Piekarska, J. Kożyczkowska, A. Miszka, M. Lesnau, A. Szymerowska, M. Kosznik, M. Majewska, K. Drewa, M. Król, K. Kaczykowska.
Drugie miejsce zajęły zawodniczki z ZS Goręczyno, trzecie były gimnazjalistki z Krokowej, a czwarte – z Cewic.
Dodajmy, że na początku marca drużyna z Gimnazjum Samorządowego w Bolszewie zdobyła tutuł Mistrza Powiatu Wejherowskiego. Drugie miejsce w powiecie zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Wejherowie, a trzecie gimnazjalistki z Kostkowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.