Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy już otwarty!

Świąteczne zakupy, lodowisko, karuzela i piękne iluminacje w centrum miasta

Po raz dziesiąty na wejherowskim rynku zagościł Jarmark Bożonarodzeniowy. Wczoraj, 6 grudnia na rynku zawitał Święty Mikołaj (w tej roli tradycyjnie prezydent Krzysztof Hildebrandt) i otworzył jubileuszowy Jarmark. Na straganach można kupić smakołyki i oryginalne prezenty, a na dzieci, jak co roku, czeka karuzela i lodowisko. Dzięki pięknym iluminacjom w mieście zapanowała świąteczna atmosfera.

 

Jarmarki Bożonarodzeniowe co roku cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wejherowa i okolic.
Jarmarki Bożonarodzeniowe co roku cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wejherowa i okolic.

6 grudnia na placu Jakuba Wejhera odbyły się tradycyjne Mikołajki. W obecności dzieci z rodzicami ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych w Wejherowie. Nagrody zwycięzcom wręczał prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
Prezydent miasta otworzył też uroczyście X Wejherowski Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 23 grudnia. Jarmark będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-19.00, a w piątki, soboty i niedziele w godz. 12.00-21.00.
Przedświąteczny czas uatrakcyjnią artyści. W soboty i niedziele podczas trwania Jarmarku w godz. 15.00-17.00 na wejherowskim rynku będą odbywały się występy, animacje i spotkania ze św. Mikołajem.
Podczas Jarmarku na odwiedzających czeka 19 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Można tam kupić m.in. ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, świąteczne wyroby i słodycze.
Na jarmarku nie brakuje specjałów z różnych regionów Polski i świata. Oferowane są m.in. regionalne wędliny, ryby, góralskie sery, chleb, wileńskie specjały, miody, słodycze i domowej roboty wypieki. Na miejscu dostępne są dania na ciepło i rozgrzewające napoje: kawa, gorąca czekolada, świąteczna herbata oraz grzaniec.
Najmłodsi mogą skorzystać z przejażdżki przepięknie oświetloną świąteczną karuzelą, a dla amatorów łyżew otwarto, jak co roku, lodowisko. Zarówno karuzela, jak i lodowisko są bezpłatne i czynne w godzinach trwania Jarmarku.

 

Kiedy wczoraj na rynku odbywały się Mikołajki i uroczyste otwarcie Jarmarku, to wydanie „Pulsu” było już w drukarni. Dlatego zdjęcia z wczorajszej imprezy można obejrzeć na:  facebook.com/PulsWejherowa
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.