Konkurs Pianistyczny

Muzyka Krajów Nadbałtyckich w PSM I st.

„Muzyka Krajów Nadbałtyckich” to hasło konkursu pianistycznego, który już po raz 17. odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie. Celem tego wydarzenia jest nie tylko popularyzacja muzyki kompozytorów krajów nadbałtyckich, ale również kształtowanie wśród młodych wykonawców postawy zdrowej rywalizacji, możliwość porównania siebie z rówieśnikami czy nawiązywanie nowych znajomości.

 

Podczas tegorocznego konkursu, w sali koncertowej zaprezentowało się 26 pianistów ze szkół muzycznych północnej Polski, m.in. z Gdańska, Sopotu, Kartuz, Kościerzyny, Starogardu Gdańskiego i Słupska – z filią w Bytowie.
Wykonawców oceniało zaproszone jury, któremu przewodniczyła mgr Małgorzata Stożyńska z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu.
Z pewnością nie łatwo było ocenić najlepsze produkcje i wyłonić zwycięzcę, bowiem poziom przygotowania większości uczestników był wyjątkowo wysoki. Wśród laureatów i wyróżnionych pianistów znaleźli się uczniowie wejherowskiej szkoły muzycznej:
II miejsce zdobył Nikodem Kupniewski z kl. IV, uczeń Elżbiety Lieder (oboje na zdjeciu obok),
III miejsce uzyskała Katarzyna Budnik z kl. II, uczennica Katarzyny Dzierzgowskiej,
wyróżnienia otrzymały:
Yeva Baliaieva z kl. II, uczennica Agnieszki Wysockiej oraz Hanna Ciemięga i Kalina Michalska z kl. II, uczennice Urszuli Zakrzewskiej.
Jak co roku konkurs został zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia Miłośników Muzyki, a nagrody ufundował Prezydent Miasta Wejherowa oraz Starostwo Powiatowe.
Gratulujemy wszystkim laureatom, wyróżnionym uczniom i oczywiście ich pedagogom.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.