Czas na Jana Kochanowskiego

Konsultacje społeczne w sprawie remontu ulicy

Zastępca prezydenta Wejherowa, Beata Rutkiewicz spotkała się mieszkańcami domów przy ul. Jana Kochanowskiego w Wejherowie. Tematem spotkania był remont ulicy.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Wejherowski samorząd stara się nie tylko przeprowadzać nowe inwestycje drogowe, ale także remontować istniejące ulice.
– Staramy się wsłuchiwać w głosy płynące do nas od mieszkańców. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotami bloków 19 i 19a przy ulocy Kochanowskiego. Po wcześniejszej interwencji, polegającej na frezowania starej nawierzchni asfaltowej podjęliśmy decyzję, że najlepszym docelowym rozwiązaniem będzie kompleksowy remont tej drogi – wyjaśniła zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz.
Władze naszego miasta regularnie zwracają się do mieszkańców, aby uzyskać ich opinie i uwzględnić je przy podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju i remontu infrastruktury miejskiej. Jednym z kluczowych obszarów, którego to szczególnie dotyczy, jest remont dróg. Mieszkańcy dwóch wspólnot przy ul. Jana Kochanowskiego podjęli taki dialog z władzami.
Początkowo miasto starało się jak najszybciej poprawić sytuację na drodze dojazdowej do budynków, ale po analizie podjęto decyzję o remoncie tej ulicy. Inwestycja planowana jest na przyszły rok. Mieszkańcy przekazali swoje uwagi odnośnie nowej drogi, które zostaną uwzględnione w końcowym projekcie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.