Już za trzy dni wielkie świętowanie!

11 Listopada - Dzień Niepodległości

W sobotę 11 Listopada będziemy obchodzić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji ulicami Wejherowa przejdzie tradycyjna wielka parada niepodległościowa, odbędzie się także niepodległościowy marsz Nordic Walking, a także wspólne śpiewanie i świętowanie w Parku Miejskim.

 

W Parku stanie ekspozycja pojazdów wojskowych, pożarniczych i zabytkowych, będziemy mogli również wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne, skosztować grochówki wojskowej. Ten szczególny dla każdego Polaka dzień uwiecznić pomoże fotobudka. Muzyczną oprawą święta zajmie się zespół LAST – hard rock cover group.
Tego dnia nie może zabraknąć uroczystej mszy świętej za Ojczyznę, która zostanie odprawiona w kościele pw. Trójcy Świętej o godz. 11.
– 11 Listopada to najważniejsze święto dla każdego Polaka – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Dzieje narodu to sztafeta pokoleń, dlatego, jako ludzie szanujący wolność, mamy obowiązek uczyć kolejne pokolenia patriotyzmu i przywiązania do własnego narodu. Wolność to wielki dar i doniosły obowiązek. Dziś żyjemy w wolnej Polsce. Coraz bardziej jesteśmy świadomi, że niepodległość nie jest dana bezwarunkowo i jesteśmy zobowiązani do stania na straży tego odzyskanego przed 105 laty najcenniejszego skarbu, jakim jest wolność.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.