Koniec objazdów, droga otwarta

Na budowie Węzła Śmiechowo (Zryw)

We wtorek, 7 listopada, o godz. 14:45 „puszczono” ruch kołowy ulicą Gdańską (droga wojewódzka, była „szóstka”) w kierunku Wejherowa, a o godz. 15:00 w kierunku Redy. Od tego momentu samochody i autobusy przejeżdżają już nad tunelem drogowym, budowanym w ramach Węzła Śmiechowo (Zryw), bez konieczności korzystania z tymczasowej bocznej drogi ani z objazdów.

 

Ruch po drodze wojewódzkiej nr 468 jest już możliwy, dzięki staraniom wykonawcy robót, firmy POLIMEX Infrastruktura Mostostal, której udało się zakończyć roboty drogowo-mostowe już po czterech miesiącach.
– Gdyby nie zastosowanie najnowocześniejszych technologii budowy tunelu oraz odbudowy drogi prace trwałyby przynajmniej 9 miesięcy – wyjaśnia Marcin Wilary, dyrektor kontraktu POLIMEX Infrastruktura Sp. z o. o. – Nowa organizacja ruchu pozwoli nam teraz wykonywać prace drogowe przy budowie ronda pomiędzy drogą wojewódzką a torami kolejowymi i przy budowie łącznic węzła drogowego.
Swojego zadowolenia nie krył prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, który wraz z zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem uczestniczył w tym ważnym wydarzeniu.
– Prace związane z budową obiektu mostowego zostały zakończone w bardzo krótkim czasie. Węzeł Śmiechowo (Zryw) to bardzo ważna komunikacyjnie inwestycja, która pozwoli kierowcom bezkolizyjnie przemieścić się z północnej na południową stronę miasta – mówi Krzysztof Hildebrandt. – Pod koniec lipca został wstrzymany ruch na tym odcinku drogi i pomimo objazdów, które pozwalały kierowcom na płynne przemieszczanie się, było to pewnym utrudnieniem. Przyjęta technologia wykonania obiektu mostowego umożliwiła jego wykonanie w ciągu 4 miesięcy, co jest czasem znacznie krótszym niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Cała inwestycja będzie trwała do czerwca 2025 r., jednak dla kierowców kończą się utrudnienia i będą mogli pokonywać ten odcinek bezkolizyjnie.

 

UWAGA – to jest nadal teren budowy

W związku z kolejnym etapem realizacji robót i wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na tym odcinku, nie będzie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy budynku Zrywu. Przejście znajduje się na wysokości sklepu Black Red White. Tam też znajdują się przystanki autobusowe w kierunku Bolszewa i Redy.
Jednocześnie rejon ul. Gdańskiej od stacji SKM Wejherowo Śmiechowo do dawnej firmy ZRYW, stanowi cały czas teren intensywnej budowy i w jej sąsiedztwie będą wciąż prowadzone prace drogowe. Należy zachować ostrożność i stosować się do oznakowania.
Urząd Miejski w Wejherowie i wykonawca robót – POLIMEX Infrastruktura Sp. z o. o, dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prowadzenia prac budowlanych w tym rejonie, jednak są one nieuniknione.
Liczymy na wyrozumiałość – budujemy dla mieszkańców!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.