Szkoła promuje zdrowy styl życia

W Powiatowym Zespole Szkół Policealnych im. Z. Kieturakisa w Wejherowie odbył się Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. W trakcie wydarzenia zachęcano uczestników m.in. do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną.

 

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wejherowskiego, którzy odwiedzili PZSP mogli skorzystać m.in. z konsultacji dietetycznych, stomatologicznych i kosmetycznych oraz posłuchać wykładów na temat profilaktyki zdrowotnej.
– Ważną rolę w kształceniu i wychowaniu uczniów odgrywa edukacja prozdrowotna, której celem jest kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne, kreowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywności ruchowej – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Podczas wydarzenia odbyły się wykłady i prelekcje związane ze zdrowiem. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli odwiedzić liczne stoiska związane z kierunkami kształcenia jakie oferuje powiatowa szkoła, posłuchać o terapiach relaksacyjnych i profilaktyce onkologicznej oraz uzupełnić wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
W wydarzeniu wzięła udział m.in. Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej Rady Powiatu Wejherowskiego Łucja Słowikowska, Dyrektor PZSP w Wejherowie Waldemar Skrzynecki oraz słuchacze powiatowej placówki i młodzież.

 

Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia to wydarzenie cykliczne, w tym roku odbyło się po raz dziewiąty, połączone z dniem otwartym szkoły i zorganizowane z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Do akcji aktywnie włączyła się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.