Uczniowie PZKS otrzymali laptopy

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej, wchodzącej w skład Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie otrzymali na własność laptopy w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Nowy sprzęt przyczyni się do wyrównywania szans edukacyjnych i zapewni uczniom równy dostęp do nowoczesnych technologii.

 

Do uczniów tej placówki trafi łącznie 31 przenośnych komputerów, które wspomogą proces kształcenia i pomogą efektywniej zdobywać wiedzę m.in. na zajęciach z informatyki.
– Od kilku lat obserwujemy mocne przyspieszenie procesu automatyzacji i cyfryzacji, co wiąże się koniecznością zdobywania nowych, zaawansowanych umiejętności. Dlatego tak istotne staje się wspomaganie systemu edukacji, by po ukończeniu nauki uczniowie mogli łatwo wejść na rynek pracy, na którym zastosowanie sztucznej inteligencji i innych innowacji technologicznych będzie normą. Jestem przekonana, że otrzymane komputery będą dobrze służyć uczniom w kolejnych etapach edukacji i zdobywaniu nowych umiejętności informatyczno-technicznych – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop, który będzie wykorzystywany do nauki i rozwoju kompetencji cyfrowych. Uczniowie zyskają łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.