Dla bezpieczeństwa

Druhowie OSP z Wejherowa będą ćwiczyć w Koleczkowie

Dzięki umowie wejherowskiego samorządu z Gminą Szemud strażacy z OSP Wejherowo będą mogli ćwiczyć na terenie nowego kompleksu treningowo-szkoleniowego w Koleczkowie.

 

Porozumienie w ratuszu w Wejherowie podpisali: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski oraz prezes OSP Wejherowo Kamil Groth. Na mocy porozumienia miasta Wejherowo przekaże z budżetu miejskiego 100 tys. zł na dofinansowanie kompleksu treningowo-szkoleniowego dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Koleczkowie.
Jak stwierdził prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, działania samorządów muszą polegać na współdziałaniu, nie tylko w rozwiązywaniu wspólnych problemów i dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, lecz także w podejmowaniu wspólnych działań, które służą wszystkim m.in. na rzecz bezpieczeństwa.
– Miejsca szkoleniowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych będzie służyć nie tylko gminie Szemud, ale stwarza możliwość podnoszenia kwalifikacji strażakom z całego powiatu, m.in. druhom OSP w Wejherowie, z czego bardzo się cieszymy – powiedział K. Hildebrandt.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.