Bolszewo dla Niepodległej

Świąteczna sportowa rywalizacja

Gmina Wejherowo już 5 listopada rozpoczęła obchody Święta Niepodległości. Tego dnia odbył się tradycyjny bieg i marsz nordic walking pod hasłem „Bolszewo dla Niepodległej”. Jak zaznaczył wójt Przemysław Kiedrowski: Świętować niepodległość można na wiele sposobów, nie tylko maszerując w barwnych pochodach, ale także poprzez sportową rywalizację.

 

Malownicza trasa wiodąca po leśnych ścieżkach Bolszewa o długości około 5 kilometrów, przyciągnęła na start około 150 osób. Każdy z uczestników otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary wręczane przez wójta Przemysława Kiedrowskiego oraz upominki przygotowane przez MZK Wejherowo.
W kategorii nordic walking najlepsza wśród pań okazała się Izabela Hrycyk z Lęborka, zaś wśród panów Karol Kuchowski z Werblini. W biegu na najwyższym stopniu podium stanęli: Anna Serkowska z Kartuz oraz Kamil Jeremicz ze Środy Wielkopolskiej. Osobne wyróżnienia odebrali mieszkańcy Gminy Wejherowo, którzy uplasowali się najwyżej w swoich kategoriach.
Jednak to nie koniec sportowych emocji, które włodarze Gminy Wejherowo przygotowali na Święto Niepodległości. W piątek 10 listopada odbędzie się turniej piłki ręcznej oraz towarzyski mecz Tytanów Wejherowo z legendami wejherowskiej piłki ręcznej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.