Hołd dla żołnierzy i dla ofiar wojny

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt ze swoimi zastępcami – Beatą Rutkiewicz i Arkadiuszem Kraszkiewiczem, odwiedzili Stary Cmentarz w Wejherowie, aby złożyć kwiaty na mogiłach żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców oraz na kwaterze Sztutowiaków.

 

Kwiaty na kwaterach złożyli również przedstawiciele dowództw 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej RP oraz Rady Kombatantów przy Staroście Wejherowskim i Prezydencie Miasta Wejherowa.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt podziękował wojsku za wystawienie honorowych posterunków wartowniczych w czasie składania kwiatów, za udział w uroczystości oraz okazaną pamięć. Przypomniał też, że stary wejherowski cmentarz przy ul. 3 Maja ma dla mieszkańców charakter symboliczny i wyjątkowe znaczenie. Spoczywa bowiem tutaj wiele znanych i zasłużonych osób, które tworzyły miasto i stanowią historię Wejherowa. Na ten cmentarz nazywany Wejherowskimi Powązkami przychodzi wielu mieszkańców i przyjezdnych nie tylko w okresie Święta Zmarłych, ale także przy innych okazjach, ze względu na historyczne znaczenie tego miejsca i piękno wielu zabytkowych nagrobków.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.