Konkursy i warsztaty dla najmłodszych czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego zaprasza dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie ogłosiła konkurs czytelniczy dla uczniów i przedszkolaków pt. „Oblicza Aleksandra Fredry”. Placówka ta zaprasza również dzieci na warsztaty z cyklu „Tabi po Japonii”.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z terenu powiatu wejherowskiego. Termin składania prac to 24 listopada br.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości oraz wiedzy o życiu Aleksandra Fredry, rozwijanie u dzieci i młodzieży pasji czytania, odkrywanie talentów plastycznych, rozwój wyobraźni i wrażliwości artystycznej czy też nauka korzystania z różnych źródeł informacji.
Konkurs został podzielony na trzy moduły wiekowe:
• Dla dzieci z przedszkoli i z klas 0-3 szkół podstawowych skierowano konkurs rysunkowy „Kolorowy świat bajek Aleksandra Fredry”
• Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych będą mogli przygotować lapbooka zatytułowanego „Moja książka o Fredrze i/lub jego twórczości”
• Najstarsza grupa czyli uczniowie klas VII-VIII ze szkół podstawowych, mogą nagrać film przybliżający postać i twórczość Aleksandra Fredry.
Regulaminy konkursów znajdują się na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.wejherowo.pl

* * *

Drugą propozycją Miejskiej Biblioteki Publicznej są warsztaty z cyklu „Tabi po Japonii”, na które placówka zaprasza razem z grupą Waku Waku. W warsztatach, związanych z kulturą japońską mogą wziąć udział dzieci w wieku powyżej 9 lat.
29 listopada br. o godz. 16.00 uczestnicy będą mieli okazję stworzyć amulet Daruma. Z kolei na zajęciach 13 grudnia o godz. 16.00 będzie można wykonać noworoczne kartki Nangajo. Liczba miejsc ograniczona.
Dodatkowe informacje i zapisy w Bibliotece oraz na mbpwejherowo@gmail.com lub tel.: 58 677 65 75.

* * *

Przypomnijmy, że wczoraj 8 listopada w Miejskiej Bibliotece odbył się powiatowy konkurs recytatorki „Strofy Ojczyzny”, zorganizowany z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół w powiecie wejherowskim.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Pulsu”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.