Utrudnienia potrwają do końca roku

Trwa budowa ulic Sobieskiego - Inwalidów

Na budowie ulic Sobieskiego – Inwalidów Wojennych trwają prace na ul. Sobieskiego, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Inwalidów Wojennych i Dzieci Syberyjskich powstaje rondo. Przebudowywana jest cała infrastruktura podziemna.

 

Na ul. Inwalidów Wojennych powstała już nowa nawierzchnia z całą infrastruktura podziemną, a także chodniki i miejsca parkingowe. Inwestycja obejmuje też budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Sobieskiego, zatok autobusowych, wyniesionych przejść dla pieszych, zjazdów na posesje oraz elementów małej architektury i wykonanie nasadzeń drzew i krzewów.
W ramach prac powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, zostanie przebudowana sieć kanalizacji sanitarnej i sieć wodociągowa. Przebudowana zostanie również instalacja gazowa oraz powstanie nowe oświetlenie.
– Prace w rejonie ulic Inwalidów Wojennych i Sobieskiego postępują w szybkim tempie – informuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – W tej chwili ulica Sobieskiego jest w przebudowie i obowiązuje tam jest tam ruch wahadłowy pojazdów. Utrudnienia potrwają do końca roku. Jest to trudna inwestycja, prowadzona w centrum miasta i w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych oraz jednej z największych szkół w Wejherowie. Dlatego na każdym etapie przebudowy sprawdzamy otoczenie bezpośrednio sąsiadujące z inwestycją i konsultujemy z mieszkańcami zakres prac. Prace budowlane wiążą się niestety z uciążliwościami i choć nie sposób ich całkowicie wyeliminować, staramy się je zminimalizować. Mieszkańcy podchodzą do tego typu prac wyrozumiale, za co dziękujemy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.