Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Prawo do godnego życia

Polski Związek Niewidomych – Koło Powiatowe w Wejherowie świętował Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z członkami stowarzyszenia spotkał się zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, który na ręce prezes Genowefy Domaradzkiej złożył podziękowania i życzenia oraz Medal z okazji 380-lecia Wejherowa.

 

Spotkanie było okazją rozmów i podziękowań. Obchodzony corocznie od 1964 roku Międzynarodowy Dzień Białej Laski przypomina o potrzebach osób zmagających się z chorobami narządu wzroku. Osoby niewidome i niedowidzące mają prawo do godnego życia, rozwijania talentów na miarę możliwości i funkcjonowania bez ograniczeń.
Inicjatywy podejmowane przez wejherowskie Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych pozwalają osobom z dysfunkcją wzroku współistnieć w społeczeństwie i cieszyć się urokami życia.
– Dziękujemy za działalność ukierunkowaną na pomoc wszystkim potrzebującym wsparcia, aby mogli przezwyciężać bariery stawiane przez życie – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, wręczając w imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta list gratulacyjny Genowefie Domaradzkiej, prezes koła powiatowego Polskiego Związku Niewidomych. – Dziękujemy ludziom obdarzonym wrażliwym sercem, którzy bezinteresownie wspomagają osoby niewidome i niedowidzące. Życzę Państwu pomyślności, wytrwałości w pokonywaniu trudności, eliminacji barier, poczucia niezależności, satysfakcji z osiąganych celów oraz ludzkiej życzliwości.
W spotkaniu uczestniczyła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wejherowskiego – Genowefa Słowi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.