Podziękowania dla nauczycieli

Miejski Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji niedawnego Dnia Edukacji Narodowej prezydent Wejherowa nagrodził nauczycieli wejherowskich szkół i przedszkoli. Nagrody i stopnie awansu zawodowego wręczono pedagogom podczas uroczystości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie, czyli w Szkole Podstawowej nr 8. W tym roku obchodziliśmy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

 

Podczas miejskich uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w wejherowskiej „Ósemce” pedagogom wręczono nagrody oraz akty awansu zawodowego.
Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, złożył podziękowania wszystkim pracownikom wejherowskich szkół.
– Chciałbym podziękować Państwu za pedagogiczny trud, wrażliwość i zrozumienie potrzeb młodego pokolenia – powiedział Krzysztof Hildebrandt. – Życzę, aby podziękowaniem za Waszą pracę była wdzięczność uczniów i ich rodziców, abyście Państwo z dumą mogli doświadczać efektów Waszej pracy w postaci wykształconego i mądrego społeczeństwa. Dziękuję wszystkim pracownikom obsługi i administracji za sumienną pracę, dzięki której wejherowska oświata może funkcjonować bez zarzutu. Gratuluję wszystkim, którzy zostali wyróżnieni nagrodą za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Składam gratulację nauczycielom, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego. Życzę wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie i rozwój oświaty dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wiele satysfakcji z pełnionych zadań.
Współczesna edukacja powinna być oparta na dostosowaniu wymagań edukacyjnych i warunków nauki do potrzeb i możliwości każdego ucznia. Szkoła ma się dostosować do dziecka i zapewnić wszystkim uczestnikom procesu kształcenia poczucie przynależności do społeczności szkolnej.
– W wejherowskich szkołach wzrasta odsetek uczniów z niepełnosprawnościami, dlatego staramy się uczynić nasze szkoły przyjazne dla uczniów – dodał prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – W dwóch wejherowskich placówkach: Szkole Podstawowej nr 8 i nr 11 realizowaliśmy projekt „Dostępna Szkoła”, dzięki któremu osiągnęły one 100-procentową dostępność przestrzeni szkolnej na poziomie podstawowym w zakresie architektonicznym, technicznym, edukacyjno-społecznym i organizacyjnym. Dziękuję dyrektorom obu szkół i wszystkim osobom realizującym ten niełatwy projekt za zaangażowanie i poświecenie czasu. Z dumą mogę powiedzieć, że wejherowską oświatę tworzą wspaniali ludzie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.