Więcej książek w bibliotece i słodkie obchody 50-lecia Gminy Łęczyce

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka

W gminie Łęczyce trwają słodkie obchody 50-lecia gminnego samorządu. Mieszkańcy poszczególnych sołectw zaproszeni zostali przez wójta Łęczyc Piotra Wittbrodta na poczęstunek. W wiejskich świetlicach w różnych miejscowościach dla wszystkich chętnych przygotowano jubileuszowy tort.

 

We wrześniu i październiku Wójt Gminy Łęczyce wraz z Gminną Instytucją Kultury i Biblioteką zaprosili mieszkańców Gminy do wspólnego świętowania jubileuszu 50-lecia Gminy Łęczyce. W kilkunastu miejscach na terenie Gminy mieszkańcy byli częstowani specjalnie przygotowanymi na tę okazję tortami. Jubileuszowy tort pojawił się w Bożympolu Małym, Strzebielinie, Nawczu, Dzięcielcu, w Łęczycach, Wysokim, Dąbrowie Brzezieńskiej, Godętowie, Rozłazinie, Kisewie, Kaczkowie, Pużycach, Brzeźnie Lęborskim, Chrzanowie, Witkowie, Wielistowie, Łęczynie oraz Świchowie. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka serdecznie dziękuje mieszkańcom za aktywny udział w urodzinowych spotkaniach.

Będą nowe książki i audiobooki

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie z radością informuje, że została wyróżniona dofinansowaniem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego gminna biblioteka otrzymała 40 923 zł w ramach Kierunku interwencji 1.1. na rozwój naszych bibliotecznych działań.
– To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wartości pracy naszych bibliotekarek na rzecz promocji czytelnictwa – mówi Hanna Mancewicz, dyrektor GIKiB w Łęczycach. – Pozyskana kwota w całości trafi do naszych bibliotek i zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych – książek i audiobooków.
Każdy z mieszkańców gminy Łęczyce może mieć wpływ na to, jakie nowości czytelnicze trafią do bibliotek na terenie gminy. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka zachęca do zgłaszania propozycji zakupu książek.

 

Więcej informacji o wydarzeniach kulturalnych w gminie Łęczyce na stronie: https://gik-leczyce.pl/ oraz www.facebook.com/gikibleczyce/
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.