Wejher Cross Games

Sprawność, siła i wytrzymałość

Około dwustu zawodników z całej Polski rywalizowało w szóstej edycji Wejher Cross Games w wejherowskiej Ekofabryce. Sprawność, szybkość, siła, odporność, wytrzymałość i równowaga – tymi zdolnościami musieli wykazać się crossfiterzy podczas zawodów.

 

Dwudniowe zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zawody zorganizował Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo” wspólnie z Urzędem Miejskim w Wejherowie i Zakładem Usług Komunalnych Sp. z o.o. – Ekofabryka.
Zawodnicy, dopingowani przez widownię toczyli rywalizację podczas 11 widowiskowych konkurencji wykazując się energią, wytrzymałości i siłą.
– Wspaniali zawodnicy, doskonała sala i zaplecze treningowe tak wyglądają tegoroczne zawody, które zyskują już swoją rangę w Polsce, przyjeżdżają do nas czołowi zawodnicy trenujący crossfit – powiedział organizator zawodów Bartłomiej Szreder z Wejherowskiego Klubu Kulturystycznego i Sportów Siłowych „Apollo”. – W zawodach biorą udział wszyscy bez względu na płeć czy wiek. Startuje także zawodnik z niepełnosprawnością, który udowadnia, że jest w pełni sprawny.
Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa za aktywną pracę na rzecz mieszkańców oraz otwartość na różnego rodzaju inicjatywy społeczne uhonorował Bartłomieja Szredera Medalem 380-lecia Miasta Wejherowa.
Na zakończenie zawodów nagrody i wyróżnienia najlepszym zawodnikom wręczali: zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz, wicestarosta Jacek Thiel, prezes ZUK Andrzej Gorczycki, przewodniczący Komisji Zdrowia i Sportu RM Wejherowa Rafał Szlas oraz organizatorzy zawodów: Bartłomiej Szreder i Bartosz Bartuś.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.