Dziesięć lat walki o sprawność i zdrowie

Od 10 lat funkcjonuje w Wejherowie Klub Kwadransowych Grubasów. Okrągła rocznica działania poświęcona jest m.in. walce z cukrzycą oraz z nadwagą wśród dorosłych i dzieci. Z tej okazji i z powodu jubileuszu spotkają się wkrótce członkowie wejherowskiego klubu.

Elżbieta Smolińska z kroniką klubu, pełną zdjęć z ciekawej 10-letniej działalności.
Elżbieta Smolińska z kroniką klubu, pełną zdjęć z ciekawej 10-letniej działalności.

– Cukrzyca jest plagą XXI wieku. Z chorobą walczy się nie tylko farmakologicznie, ale przede wszystkim dietą i aktywnością fizyczną – mówi Elżbieta Smolińska, szefowa wejherowskiego Klubu Kwadransowych Grubasów. – Na taką aktywność stawiamy.
Na jubileuszowe spotkanie członków KKG w Wejherowie zaproszono prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta oraz założycielkę ogólnopolskiego ruchu KKG Barbarę Małkowską, która prowadziła telewizyjny klub oraz program. Pomimo, że od 4 lat program nie jest emitowany (a szkoda), w Polsce działa ponad 30 Klubów Kwadransowych Grubasów. Klubowicze apelowali do szefów TV, aby program wrócił na antenę, ponieważ spełniał pożyteczną rolę i pomógł wielu ludziom. Nie udało się przekonać telewizji, ale członkowie trzydziestu klubów są nadal aktywni. Przede wszystkim starają się wspólnie ćwiczyć bo dla wielu otyłych osób, ruch jest receptą na powrót do zdrowia. Z badań wynika, że uczestnicy zajęć w KKG są sprawniejsi, mają lepsze samopoczucie.
– Nasz Klub Kwadransowych Grubasów zaprasza na wspólne zajęcia na basenie w Wejherowie, gdzie ćwiczymy pod okiem instruktora – informuje Elżbieta Smolińska. – Samemu dużo trudniej się zmobilizować, niż w grupie.
Zajęcia prowadzone są przez specjalistów dwa razy w tygodniu. Klubowicze spotykają się  regularnie, organizują wycieczki, spacery, spotkania z dietetykami, diabetykami, panie z ginekologiem, kosmetyczką. Wyjeżdżają też na wspólne wczasy odchudzające.
W klubie są osoby działające od początku KKG, czyli od 10 lat. Najbardziej wytrwałe okazały się: Anna Rozkwitalska, Barbara Cyplik, Wiesława Szpakiewicz, Teresa Czoska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.