Ósemka najlepsza

Mierzymy się ze smogiem!

Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie otrzymała nagrodę w konkursie „Mierzymy się ze smogiem!”. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

W konkursie uczestniczyły szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, jeśli były zainteresowane prowadzeniem edukacji ekologicznej związanej z pomiarami jakości powietrza. Ich zadaniem było przygotowanie przez uczniów i nauczycieli hasła angażującego do walki o jakość powietrza. Wejherowska „ósemka” jako jedyna podstawowa szkoła publiczna w Wejherowie została nagrodzona w tym konkursie.
Laureat konkursu otrzymał ekran multimedialny, dzięki któremu uczniowie, nauczyciele oraz odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów i treści edukacyjne na temat smogu. Wyświetlane będą m.in. treści przestrzegające o zagrożeniach wynikających z palenia śmieci w gospodarstwach domowych. Wszyscy uczestnicy projektu ESA otrzymają także dostęp do cyfrowych materiałów na platformie e-learningowej eduESA.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.