Na rzecz hospicjum

Akcja charytatywna „Łódź Dobrych Serc”

W ramach akcji charytatywnej „Łódź Dobrych Serc” na rzecz hospicjum domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie, rozegrano mecz piłki halowej, przeprowadzono bieg i marsz nordic walking w wejherowskim parku. Odbył się także pokaz służb ratowniczych oraz strongmanów.

 

Miasto Wejherowo wsparło finansowo tę inicjatywę. W intencji podopiecznych i darczyńców hospicjum odprawiono mszę św. w kościele pw. Św. Leona Wielkiego i Stanisława Kostki.
– Hospicjum św. Judy Tadeusza to miejsce bardzo potrzebne wszystkim, którym pomoc jest konieczna, cierpią w swoich domach, a dzięki hospicjum ta pomoc jest im udzielana. Dziś nie tylko pomagamy, ale możemy dobrze się bawić biegając lub chodząc w parku – mówił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
W Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie medycy oraz księża rozegrali mecz piłki halowej. Po meczu odbył się pokaz służb ratowniczych i strongmanów. Podsumowaniem wydarzenia była gala wraz z koncertem Klaudii Szmidt i pokazem tanecznym grupy Baccara z WCK.
W gali podsumowującej akcję wzięła udział prezes hospicjum Teresa Dzięcielska, a także wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.
– Akcja charytatywna miała się odbyć w czasie pandemii, a dziś nastąpiła jej reaktywacja. Hospicjum udziela coraz więcej pomocy, obecnie otrzymuje ją 99 osób – powiedział Mateusz Syposz inicjator Łodzi Dobrych Serc. – Celem akcji jest wsparcie finansowe tej potrzebnej placówki, dzięki czemu będzie można kupić potrzebny sprzęt i materiały dla chorych. Celem jest także uświadomienie czym jest hospicjum i jak ważną rolę spełnia w naszej codzienności.
Mateuszowi Syposzowi w imieniu własnym oraz prezydenta Krzysztofa Hildebrandta podziękował Arkadiusz Kraszkiewicz, wręczając mu pamiątkową książkę pomysłodawcy powstania hospicjum.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.