Inauguracja i jubileusz

KPSW w Wejherowie ma już 20 lat

W Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, połączona z jubileuszem 20-lecia istnienia uczelni. W ciągu dwóch dekad działalności mury szkoły opuściło blisko 2000 absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz 650 absolwentów studiów podyplomowych.

 

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Podczas wydarzenia nie zabrakło podziękowań i gratulacji skierowanych na ręce Rektora za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzeń dalszego rozwoju i sukcesów na polu dydaktycznym i naukowym.
– Przez dwie dekady działalności uczelnia się rozwijała, czego efektem jest systematyczne uzupełnianie oferty edukacyjnej o nowe kierunki, wprowadzenie kolejnych kierunków studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym oraz rozszerzenie kształcenia o studia magisterskie. Obecnie Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa, to silna, nowoczesna, przyjazna studentom i prężnie rozwijająca się szkoła wyższa, która konsekwentnie realizuje przyjętą strategię. To miejsce, gdzie studenci zdobywają wiedzę, rozwijają umiejętności i realizują założone cele – powiedziała starosta wejherowski Gabriela Lisius.
W trakcie uroczystości odbyło się także podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Wejherowskim a uczelnią, w ramach której samorząd użyczył bezpłatnie na kolejne 20 lat działalności KPSW w Wejherowie, pomieszczenia przy ulicy Dworcowej.
Głos zabrał również przedstawiciel władz miasta Wejherowa.
– Na ręce Rektora składam podziękowanie dla tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą Kaszubsko-Pomorską Szkołę Wyższą, bo to dzięki ich pasji i zaangażowaniu uczelnia tak wspaniale się rozwija – mówił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych. – Chcemy się włączać w ten rozwój. Każdego roku, podczas najważniejszego dla miasta święta – Dnia Jakuba najlepszy student, wskazany przez władze uczelni otrzymuje Nagrodę Prezydenta Miasta.

Kaszubsko Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie to prężnie rozwijająca się szkoła wyższa w naszym regionie, która współpracuje ze środowiskiem samorządowym i gospodarczym. Efektem tego współdziałania jest systematyczne wprowadzanie nowych kierunków kształcenia. Placówka oferuje studia licencjackie o profilu praktycznym, studia magisterskie oraz studia podyplomowe, m.in. na kierunkach socjologia, pielęgniarstwo czy zarządzanie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.