Nowa kadencja społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych

Zarządzeniem Starosty Wejherowskiego na czteroletnią kadencję powołana została Powiatowa Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych. W jej skład weszli przedstawiciele zgłoszeni przez działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządowe.

 

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius wręczyła akty powołania członkom Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na kadencję 2023-2027. Radę tworzą osoby reprezentujące interesy osób niepełnosprawnych, zgodnie ze wskazaniami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
– Jestem przekonana, że Rada składająca się z członków o tak bogatym doświadczeniu zawodowym i społecznym będzie ważnym głosem środowiska organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W skład nowo powołanej Rady weszli: Arkadiusz Raguza – przedstawiciel Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem; Maria Kowalik – przedstawiciel Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rumia; Marian Wirkus – przedstawiciel Stowarzyszenia Świetlica Integracyjna „Skrzydło Anioła” z siedzibą w Luzinie; Regina Kobus – przedstawiciel Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy z siedzibą w Redzie oraz Piotr Pelcer – przedstawiciel Rady Powiatu Wejherowskiego. Podczas spotkania Rada wybrała spośród swoich członków przewodniczącego, którym został Piotr Pelcer, wiceprzewodniczącego – Mariana Wirkusa i sekretarza – Reginę Kobus.
Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych ma za zadanie m.in. inspirować przedsięwzięcia zmierzające do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, opiniować projekty uchwał i programów pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych, oceniać realizację powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych i współpracować z organizacjami osób niepełnosprawnych. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym dla starosty.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.