Odsłonięcie pomnika Augustyna Westphala

W Gminie Przodkowo w Powiecie Kartuskim odsłonięto pomnik oraz tablicę pamiątkową poświęconą por. Augustynowi Westphalowi – ostatniemu komendantowi naczelnemu Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” oraz długoletniemu sekretarzowi Starostwa w Wejherowie.

 

W uroczystości odsłonięcia pomnika i tablicy upamiętniającej por. Augustyna Westphala wziął udział wicestarosta wejherowski, Jacek Thiel.
– Ten pomnik jest wyrazem naszego hołdu, szacunku i pamięci dla wielkiego patrioty, który oddał życie za wolność naszej Ojczyzny. Na budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie znajduje się także tablica poświęcona pamięci Augustyna Westphala, który przez wiele lat pracował na rzecz Starostwa Powiatowego oraz był aktywnym działaczem społeczno-kulturalnym w naszym regionie – mówił Jacek Thiel.
Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki kwiatów. Wydarzenie uświetniła asysta wojskowa żołnierzy Marynarki Wojennej oraz występ chóru „Harmonia” z Wejherowa.
Uroczystości zostały zorganizowane przez rodzinę por. Augustyna Westphala, Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. T.O.W. „Gryf Pomorski” oraz Wójta Gminy Przodkowo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.