Wyjątkowy koncert

Orkiestra Filharmonii Narodowej

W kościele pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie odbył się koncert symfoniczny ku czci ofiar niemieckiej zbrodni pomorskiej 1939 roku pt. „Pamiętamy, by czas nie zaćmił i w niepamięć nie obrócił”. Wystąpiła Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą dyrygenta Andrzeja Boreyki wraz solistką Izabelą Matułą – sopran.

 

Publiczność usłyszała „Symfonię pieśni żałosnych” op. 36 Henryka Mikołaja Góreckiego. Słowo wstępne wygłosiła Beata Felczykowska z wejherowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wśród gości i melomanów w kościelnych ławach zasiedli m.in. prorektor Akademii Muzycznej w Gdańsku prof. dr hab. Marek Rocławski, prof. dr hab. Witosława Frankowska i zastępca dyrektora Filharmonii Kaszubskiej Waldemar Czaja.
Koncert Orkiestry Filharmonii Narodowej w Wejherowie miał miejsce po raz pierwszy i ze względu na międzynarodową sławę orkiestry, dyrygenta i solistki, z pewnością był wydarzeniem muzycznym, które zapisze się w historii miasta. Rangi koncertu w nawiązaniu do obchodów kolejnej rocznicy upamiętnienia ofiar zbrodni piaśnickiej dopełnił patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert zorganizowało Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.