Ciepłe mieszkanie

Czas tylko do 20 października

Mieszkasz w budynku wielorodzinnym i chcesz wymienić swój stary piec na ekologiczny, ocieplić mieszkanie lub wymienić okna lub drzwi? A może jesteście wspólnotą gotową zmodernizować system grzewczy i wykonać docieplenie budynku, a przy okazji wymienić okna i drzwi? Zgłoś do 20 października do Urzędu Miejskiego w Wejherowie chęć uczestnictwa w programie „Ciepłe Mieszkanie”! Po uzyskaniu takich informacji Miasto – w imieniu swoich mieszkańców będzie mogło wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z wnioskiem o przyznanie środków.

 

„Ciepłe Mieszkanie” to program kierowany do właścicieli lokali mieszkalnych oraz wspólnot w budynkach wielorodzinnych, w ramach którego ich właściciele będą mogli ubiegać się o środki na wymianę źródła ciepła na paliwa stałe na inne bardziej ekologiczne systemy lub podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania, a przy okazji wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a wspólnoty dodatkowo termomodernizacje budynku.
Zainteresowani muszą zgłosić Miastu chęć uczestnictwa w programie. Dopiero po uzyskaniu takich informacji Miasto – w imieniu swoich mieszkańców będzie mogło wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z wnioskiem o przyznanie środków.
Dla kogo i na co?
Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest wsparcie wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.
W przypadku wspólnot mieszkaniowych dotacja obejmie: demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe w budynku oraz zakup i montaż wspólnego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu, zakup i montaż: nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub cwu, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi, drzwi/bram garażowych, mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także na przygotowanie dokumentacji.
Wspólnoty Mieszkaniowe
• wnioskują o poziom dofinansowania 60% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia- termomodernizacja z wymianą źródeł ciepła, nie więcej niż 350 000 zł
• poziom dofinansowania 60% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia – termomodernizacja z wymianą źródeł ciepła oraz montażem mikroinstalacji fotowoltaicznej, nie więcej niż 360 000 zł
•poziom dofinansowania 60% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia- termomodernizacja z wymianą źródeł ciepła oraz montażem mikroinstalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem pompy ciepła, nie więcej niż 375 000 zł
•wniosek termomodernizację bez wymiany źródła ciepła- 60 % nie więcej niż 150 000 zł
Gdzie składać chęć uczestnictwa w programie
Dokumenty można wysłać na adres e-mail: branza.sanitarna@um.wejherowo.pl lub składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. 12 Marca 195 (parter) w poniedziałki od godz. 7.30 do 17.00, wtorki-czwartki godz. 7.30-15.30, a w piątki w godz. 7.30-14.00.
Więcej informacji: www.wejherowo.pl
lub https://wfos.gdansk.pl/cieple-mieszkanie-2/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.