Szachy, tenis i boccia

Członkowie Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START w Wejherowie spotkali się na walnym zebraniu, aby podsumować działalność w zakresie sportu niepełnosprawnych w latach 2010-2013.

Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnień. Otrzymali je medaliści Mistrzostw Polski oraz zawodów międzynarodowych: Maciej Bieniasz-Krzywiec, Alicja Eigner, Gabriela Andrzejewska, Janusz Trusewicz, Krzysztof Jurkiewicz, Adam Hebel, Andrzej Bułakowski, Anna Konik. Do grona członków honorowych przyjęto Alicję Eigner i Tadeusza Liecaua.
Wybrano też władze stowarzyszenia na kolejną kadencję. Skład Zarządu na czele z prezesem Krzysztofem Ruchalskim pozostał bez zmian. Na koniec kadencji w 2013 r. stowarzyszenie liczyło 103 członków, w tym 81 członków zwyczajnych, 10 wspierających i 12 honorowych.
Stowarzyszenie jest członkiem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie oraz Pomorskiego Związku Organizacji Sportu Niepełnosprawnych w Gdańsku. Działają w nim trzy sekcje: tenisa stołowego, szachowa i boccia.
Członkowie Startu biorą udział w wielu imprezach sportowych, m.in. w indywidualnych i drużynowych  Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, szachach i bocci, w Pucharze Polski i innych zawodach.
Sportowcy zdobyli 34 medale, w tym 11 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.