Odblaski dla uczniów

Współpraca miasta z policją

Podobnie jak w poprzednich latach, miasto przekazało odblaski ostrzegawcze Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, aby te trafiły do najmłodszych mieszkańców Wejherowa w trakcie prowadzonych spotkań, akcji, pogadanek, itp. Pierwsze odblaski przekazano już uczniom Szkoły Podstawowej nr 8.

 

Początek września i powrót do szkoły po wakacjach to znakomita okazja, aby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Wejherowa. Miasto od kilku lat stara się współpracować z lokalną policją w kwestii poprawy widoczności uczniów, a także osób starszych na drogach i chodnikach.
– Współpraca z policją jest bardzo istotna, gdyż w ten sposób staramy się poprawiać bezpieczeństwo. Przed nami okres jesienny oraz zimowy, a co za tym idzie krótsze dni. Dlatego staramy się współpracować z policją, ponieważ policjanci cieszą się dużym autorytetem wśród uczniów, a wspomniany autorytet pełni kluczową funkcję w wielu działaniach edukacyjnych – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
Samorząd przekazał aż 5 tys. odblasków oraz pasków odblaskowych policji, która przekaże je uczniom wejherowskich szkół oraz przedszkoli. Inicjatywę miasta poprała komendant Powiatowej Policji w Wejherowie insp. Anna Kos.
– Nasza obecność w przedszkolach i szkołach podstawowych wiążę się z przypominaniem i nauką podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególny nacisk kładziemy na poprawne przejście przez drogę. Element odblaskowy jest pomocny dla kierującego, który podjeżdżając do przejścia czy też skrzyżowania może w szybki sposób zlokalizować oznakowanego ucznia – stwierdziła insp. Anna Kos.
Pierwsze odblaski ostrzegawcze zostały rozdane uczniom Szkoły Podstawowej nr 8. W szkole zjawiły się policjantki z KP Policji w Wejherowie oraz Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
– Spotkaliśmy się z uczniami pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 8 w ramach akcji edukacyjnej „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego dojścia do szkoły. Najważniejsze jest budowanie świadomości o zagrożeniach u najmłodszych dzieci. Przed nami jesień i zima i dni będą coraz krótsze dlatego tak ważne aby uczniowie byli widoczni na chodnikach, przejściach dla pieszych oraz drogach. Zależy nam, aby dzieci zawsze bezpiecznie docierały do szkoły oraz zawsze bezpiecznie wracały ze szkoły – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.