Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Powiat otrzymał środki z PFRON

Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym jego celem jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej.

 

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

– Pozyskane dofinasowanie pozwoli na realizację sześciu projektów, w tym dwóch w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Samorząd od lat skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację zadań nakierowanych na rozwiązywanie problemów osób ze szczególnymi potrzebami – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Największe dofinansowanie – 330 tys. zł otrzymała Gmina Wejherowo na zakup dziewiętnastoosobowego autobusu do przewozu uczniów z niepełnosprawnościami. Powiat Wejherowski będzie realizatorem dwóch projektów, które otrzymały wsparcie w wysokości 144 tys. zł. Chodzi o zakup podnośników transportowych i schodołazu oraz samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby PZKS w Wejherowie. Dofinansowanie w kwocie 233 tys. zł otrzymały także dwa projekty, które realizowane będą przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Dzięki środkom z PFRON przeprowadzony zostanie remont Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rumi oraz możliwy będzie zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych na rzecz WTZ.
Ponadto pieniądze przeznaczone zostaną również na kupno pętli indukcyjnej i tablic informacyjnych w alfabecie Braille’a, co przyczyni się do zwiększenia komfortu obsługi osób słabosłyszących w Urzędzie Miasta Redy (dofinansowanie 2 tys. zł).
– Systematycznie sięgamy po środki zewnętrzne, aby wyrównywać szanse oraz zwiększyć dostęp osób niepełnosprawnych w codziennym funkcjonowaniu, poruszaniu się i komunikowaniu, poprzez likwidację barier w urzędach, placówkach edukacyjnych czy zakup środków transportu – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

Otrzymane środki pokryją 75 procent całej wartości tych projektów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.