Tłumy na dożynkach w Bolszewie

Dożynki, najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami odbywają się w sierpniu i we wrześniu we wszystkich gminach. Najważniejsze, bo Powiatowo-Gminne Dożynki odbyły się w tym roku w Bolszewie w gminie Wejherowo i było to radosne, kolorowe i pełne muzyki święto plonów.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Eucharystii wszyscy przeszli tradycyjnym korowodem przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo do ArtParku, gdzie na uczestników Dożynek czekało mnóstwo atrakcji.
Tłumnie przybyłych mieszkańców powitali gospodarze uroczystości, starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, którzy wyrażali wdzięczność dla trudu, jaki w swoją codzienną pracę wkładają rolnicy. Zgodnie z tradycją starostowie dożynek: Krystyna Klawikowska – sołtys Kniewa oraz Marek Nadolski – sołtys Bieszkowic, przekazali samorządowcom chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Chleb ten został rozdzielony między zgromadzonych mieszkańców.
Nie zabrakło tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który wygrało sołectwo Bychowo w gminie Gniewino. Tuż za nim uplasował się wieniec z Orla, zaś trzecie miejsce zajęła Linia.
Wśród licznych atrakcji był koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lachy z Nowego Sącza. Przygotowano pokaz strongmanów przeprowadzony przez siłaczy Sławomira Toczka oraz Krzysztofa Kacnerskiego. O dobrą zabawę zadbały także zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, m.in. kaszubska kapela „Zbierańce” oraz zespół „Na dobrą nutę”.
Na gości czekały też smakołyki, przygotowane na stoiskach kulinarnych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Najliczniejszą publikę zgromadził jednak wieczorny występ Dawida Kwiatkowskiego, entuzjastycznie witanego przez fanów. Artysta wykonał m.in. swoje największe przeboje, a po koncercie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.