Zachwycił publiczność

Festiwal ArteFonie

III Festiwal Muzyczny ArteFonie „ObserwARTorium”, organizowany przez Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz Zespół Wokalny „Art’n’Voices, inspirowany był motywami z kosmosu i Mikołajem Kopernikiem – patronem 2023 roku. Kilka koncertów w różnych obiektach w Wejherowie oraz wystawa zachwyciły publiczność.

 

Oprócz koncertu muzyki kameralnej „W sferach sacrum” oraz pikniku artystycznego dla dzieci w Powiatowej Bibliotece Publicznej (zdjęcie u dołu), tytuły koncertów kojarzyły się ze zjawiskami astronomicznymi: „Koniunkcja planet”, „Supernowa”, czy „W pełni księżyca”. Przez kilka dni miłośnicy muzyki mieli okazję obejrzeć i wysłuchać utworów w wykonaniu najlepszych polskich instrumentalistów i wybitnych grup wokalnych młodego pokolenia.
Podczas festiwalu wystąpili: zespół „Kropki” z Gdańska, zespoły wokalne „Affectus” z Poznania (męska część zespołu na zdjęciu u góry), „Royal String Quartet” z Warszawy, „Art’n’Voices” oraz zespół jazowy „Magda Kuraś Quintet” z Lublina, a także Błażej Musiałczyk – organista Katedry Oliwskiej.
W Książnicy prof. G. Labudy miała miejsce wystawa artystyczna CUT! autorstwa trójmiejskiej artystki – Anny Marii Czai.
– Artefonie to nasza autorska inicjatywa, w którą wkładamy co roku dużo czasu i energii, a której współtworzenie daje nam jednocześnie ogrom satysfakcji! Chcieliśmy podziękować za kolejny rok naszym sponsorom i sponsorkom, władzom miasta Wejherowo i Powiatu Wejherowskiego oraz Muzeum PiMK-P – mówi Anna Rocławska-Musiałczyk, która współnie z Weroniką Płomin-Warkusz były koordynatorkami projektu.
Festiwal otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.