Nagrodzono ogrody i balkony

Dzięki mieszkańcom Wejherowo jest zielone i ukwiecone

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt uhonorował nagrodami i wyróżnieniami laureatów Konkursu na najładniej ukwiecony i zazieleniony balkon, okno lub ogród na terenie miasta. Konkurs zorganizowano po raz 26., a wzięły w nim udział 22 obiekty.

 

Jak powiedział podczas uroczystego spotkania prezydent Wejherowa, wielu mieszkańców dbających o zieleń i miejsca wypoczynku na swoich balkonach oraz w ogrodach przyczynia się do upiększania naszego miasta.
– Zależy nam bardzo, żeby Wejherowo było postrzegane jako miasto pełne zieleni i kwiatów, a państwo nam w tym pomagacie. Należą się wam podziękowania i gratulacje, Kiedy wspólnie upiększamy nasze miasto, mamy wielką satysfakcję – powiedział Krzysztof Hildebrandt. – Jak wynika z państwa wypowiedzi, kwiaty i inne rośliny ozdobne to nie tylko piękno, ale również pasja i energia, które wyzwalają w ludziach, to niesamowite pomysły, inicjatywy twórcze i możliwości.
Zastępca prezydenta Wejherowa, Beata Rutkiewicz podkreśliła konieczność dbania o ekologię, o rośliny, które przyciągają owady, o domki dla tych owadów, o właściwe gospodarowanie wodą. Dobrze, jeśli właściciele ogrodów idą w tym kierunku.
Zebrani w sali Urzędu Miejskiego mieszkańcy opowiadali o swojej pasji tworzenia w ogrodach i na balkonach pięknych kompozycji roślinnych. Wymaga to wiele pracy i wysiłku, ale daje też mnóstwo radości i przyjemności.
– Nasi podopieczni z przyjemnością uczestniczą w pracach w ogrodzie, dbają o niego. Ogród pełni ważną rolę w ich codziennym życiu powiedziała – Angelina Mach z Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie.
– Działkę trzeba lubić, ziemię trzeba lubić, a ja lubię to wszystko, a zwłaszcza moje kwiaty. Lubię je do tego stopnia, że żal mi wyrwać lub wyciąć kwiaty, na przykład do wazonu – mówi Wiesława Witbrot. – Bardzo chciałabym posadzić nowe rośliny, ale nie mam już na nie miejsca.
– Pierwszy raz biorę udział w tym konkursie, cieszę się, ze idziemy w stronę ekologii – mówi Żaneta Szczepanek.
– Bardzo lubię mój ogródek przy bloku, w którym mieszkam. Bardzo cieszę się z nagrody, tym bardziej, że w konkursie biorę udział po raz pierwszy – powiedziała Bernarda Bocian.
– A ja lubię patrzeć na kwiaty i na latające wokół nich motyle – powiedziała Julia Mielke, córka jednej z laureatek konkursu.

 

Laureaci konkursu

• w kategorii balkony oraz okna w domach jedno- i wielorodzinnych:
Pierwsze miejsce otrzymała Sylwia Mielke z ul. Podgórnej, drugie – Żaneta Szczepanek z os. Fenikowskiego, a trzecie – Ewa Ellwart z ul. Rejtana. Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Dobbek, z ul. Gdańskiej.

• w kategorii ogrody przydomowe:
Pierwsze miejsce zdobyła Bernarda Bocian z os. 1000-lecia, drugie miejsce otrzymała Katarzyna Kaczmarek z ul. 3 Maja, a trzecie – Dom Pomocy Społecznej, ul. Przebendowskiego.
Wyróżnienie otrzymali: Ludwika Erdmann z ul. Rogali oraz Joanna i Eugeniusz Szczypiorowie z ul. Harcerskiej.

• w kategorii ogrody działkowe:
Pierwsze miejsce zajęli Wiesława i Roman Witbrot z ROD im. Jakuba Wejhera – działka nr 68, drugie miejsce – Zbigniew Skrzypkowski z ROD im. Floriana Ceynowy – działka nr 108 oraz Andrzej Lezner – ROD mjr H. Sucharskiego – działka nr 58/II, a trzecie miesjce zajęła Jadwiga Paździerska z ROD mjr H. Sucharskiego – działka nr 252/I.
Wyróżnienie otrzymał: Tomasz Postek ROD im. Jakuba Wejhera – działka nr 25.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.