Kładka i ścieżka rowerowa oraz ul. Niska

Kolejne inwestycje drogowe

Rozpoczęto budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście nad rzeką Redą w ciągu ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Ta miejska inwestycja powiązana jest także z przebudową położonej w pobliżu ulicy Niskiej.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta ds. rozwoju miasta wyjaśnia, że zgodnie z umową zawartą z firmą Polimex Infrastruktura Sp. z o.o., obok mostu na rzece Redzie do końca czerwca przyszłego roku zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.
– Zbudowana w ramach tej umowy kładka ominie most na rzece Redzie, co spowoduje przekierowanie na nią ruchu pieszych i rowerzystów bez zakłócania ruchu samochodowego na drodze wojewódzkiej 218. Ścieżka rowerowa od strony miasta będzie wykonana z bezfazowej kostki betonowej, a pod kładką pobiegnie kanał technologiczny. Zostanie też wybudowany w tym miejscu monitoring wizyjny – mówi Beata Rutkiewicz.
Przebudowa ul. Niska obejmuje ułożenie nowej kanalizacji deszczowej, przebudowę przyłączy wodociągowych oraz wykonanie nowego oświetlenia drogowego. Ulica otrzyma nową nawierzchnię jezdni i chodników z kostki betonowej.
Koszt inwestycji wyniesie około 6, 1 mln zł i zostanie sfinansowany ze środków Miasta Wejherowa, a także z pozyskanego przez władze Wejherowa dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (edycja 2) oraz z dofinansowania projektu pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, rzeka Reda – miasto Wejherowo”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.